banner4

banner9

banner11

Mustafakemalpaşa Belediyesi ücretsiz maske dağıtıyor

Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi, kendi atölyelerinde kendi imkanlarıyla ürettiği maskeleri kapı kapı dolaşarak ücretsiz olarak dağıtıyor. Yeni tip korona virüs (covid-19) salgını ile mücadele kapsamında ilk andan itibaren etkin ve karalı bir çalışma yürüten Mustafakemalpaşa Belediyesi, Uğur Böceği Kültür Merkezinde kurs öğretmenleri, belediye personeli ve gönüllülerin ürettiği maskeleri Mustafakemalpaşalılara ulaştırıyor.

İLÇELER 25.04.2020, 15:02
Mustafakemalpaşa Belediyesi ücretsiz maske dağıtıyor

Belediyenin kendi imkanlarıyla hijyen kurallarına uygun şekilde üretip ambalajladığı maskeleri yine belediyenin mobil saha ekipleri tarafından vatandaşlara kapılarında teslim ediliyor. Araçlarla birlikte mahallelere dağılan ekipler hazırlanan maskeleri mesai mefhumu gözetmeksizin tüm vatandaşlara ulaştırana kadar dağıtımı sürdürecek.

SALGINLA MÜCADELEDE İYİ KONUMDAYIZ

Maske dağıtımında görevli personel ile toplantı yapan Belediye Başkanı Mehmet Kanar, bir çok belediyenin bu konuda yetersiz kaldığını belirterek bazı belediyelere de destek noktasında yardımcı olunduğunu söyledi. Başkan Kanar, salgının görüldüğü andan itibaren bulaşı önlemek için gerekli tüm tedbirlerin alındığını ifade ederek dezenfekte çalışmalarından dezenfeksiyon tünellerine maske üretiminden ücretsiz dağıtımına kadar bir çok alanda çalışmalar yapıldığını ve salgınla mücadelede iyi konumda olunduğunu kaydetti.

MASKELER EN ÜCRA KÖŞEYE ULAŞACAK

Diğer haftalarda olduğu gibi bu haftada 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında evlerinde bulunan vatandaşlarımız için 112 vefa destek gurubumuz hizmet vermeyi sürdürüyor diyen Başkan Mehmet Kanar, "Halkımızın sağlığı her şeyden önemli. Bugün de hiçbir haneyi atlamaksızın en ücra köşeye kadar ev ev maske dağıtıyoruz. Sokağa çıkma kısıtlaması son bulduğunda kimse maskesiz sokağa çıkmasın diye ilçe halkımızın tamamına ulaşmayı hedefliyoruz. Mustafakemalpaşa'da hiç kimseyi maskesiz bırakmayacağız. İhtiyaç sahiplerine yardımlarımız devam edecek. Halkımızdan tek isteğim kurallara uysunlar, evlerinde kalsınlar, biz korona virüsünü beraber yeneceğiz inşallah" dedi.

Yorumlar (0)
20°
kapalı
banner5
banner10