banner4

banner9

banner11

Çocuk Şenliği otobüsüne muhteşem final

İnegöl Belediyesi’nin sokağa çıkma yasağı nedeniyle eğlenceyi adeta tüm vatandaşların evlerine taşıdığı 23 Nisan Çocuk Şenliği Otobüsü, gün boyu süren şehir turunun finalini Baykoca Mahallesinde TOKİ konutlarının olduğu bölgede yaptı. Havai fişekler ve meşalelerle süslenen gecede, memleket türküleri ve İstiklal Marşı balkonlarındaki vatandaşlarla hep bir ağızdan söylendi.

İLÇELER 24.04.2020, 18:36 24.04.2020, 18:53
Çocuk Şenliği otobüsüne muhteşem final

İnegöl Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında sokağa çıkma yasağı olması nedeniyle bayramı buruk şekilde bekleyen çocuklara ve İnegöllülere sürpriz bir etkinlik düzenledi. 23 Nisan coşkusu Çocuk Şenliği Otobüsü ile tüm şehre yayıldı. Maskotlar ve müzikler eşliğinde dün gün boyu şehir turu atarak çocuklar çikolata ikram eden ve 23 Nisan’ı kutlayan çocuk şenliği otobüsüne, ilçe halkı camlarından ve balkonlarından ellerindeki bayraklarla destek verdi. 10 saatlik şehir turunun finali ise Baykoca Mahallesinde TOKİ bölgesinde yapıldı.

FİNAL TOKİDE YAPILDI

Akşam 20.30’da TOKİ merkez noktasına ulaşan otobüsü, buradaki vatandaşlar ve çocuklar coşkuyla karşıladı. Tüm evlerde balkonlara çıkan vatandaşlar, otobüsün coşkusuna ortak oldu. Final etkinliğine AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Kaymakam Şükrü Görücü ile Belediye Başkanı Alper Taban da katıldı.

“ÇOCUKLARIMIZA UMUT OLMAK İSTEDİK”

Burada balkonlarından eğlenceye ortak olan vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Kaymakamımızla, Milletvekilimizle, maskotlarımızla ve 23 Nisan Çocuk Şenliği Otobüsümüzle Baykoca Mahallemizi ziyarete geldik. Bugün 23 Nisan ve TBMM’nin kuruluşunun 100’üncü yılını kutluyoruz. Ben de sizlerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Beraberinde bu gece ilk sahurlarımızı yapacağız. Şimdiden ramazanı şerifinizi tebrik ediyorum. Rabbim inşallah bizleri bayramına eriştirsin. Sizlerin sağlık sıhhat içerisinde kalmasını arzu ediyoruz. Onun için lütfen bu dönem içerisinde sosyal mesafeye dikkat edelim, hijyen kurallarına ve uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarına riayet edelim. Bugün de bu organizasyonla aslında çocuklarımıza umut olmak istedik. Onların heyecanına ortak olmak istedik” dedi.

“EVDE KALIN, MUTLU KALIN”

Kaymakam Şükrü Görücü ise “Hep birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak için birlikteyiz. Ben bu vesileyle bu gece ilk sahura kalkacağımızı da hatırlatarak ramazanınızı tebrik ediyorum. 23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisinin yurt ufuklarında doğduğu gündür. Bugün 100’üncü yılını kutluyoruz. Egemenliği gerçek sahibi Türk Milletine veren bugünde, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk bu doğuşu çocuklarımıza benzetmiş ve anlamına en yaraşır şekilde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çocuklarımıza armağan etmiştir. Bu nedenle başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum. Bugün keşke bu alanları çocuklarımızla, sizlerle birlikte doldursaydık. Ama hepinizin bildiği gibi koronavirüsü nedeniyle çocuklarımızın ve sizlerin sokağa çıkmaması, bu savaşta başarılı olmamız için çok önemliydi. Evde kalın, mutlu kalın İnegöl” diye konuştu.

MUHTEŞEM FİNAL

Konuşmaların ardından havai fişek gösterilerinin yapıldığı alanda, 21.00’da tüm vatandaşlarla birlikte İstiklal Marşı okundu. Ardından meşaleler eşliğinde memleket türküsüyle çocuk şenliği otobüsü günün finalini yaptı.

Yorumlar (0)
20°
kapalı
banner5
banner10