banner4

banner17

Öğrencilerden sosyal duyarlılık maratonu

Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri ''Sosyal Duyarlılık'' etkinlikleri kapsamında bir hafta boyunca Mustafakemalpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü birimlerinde hizmetlere dahil oldu.

GÜNDEM 30.12.2021, 17:05
Öğrencilerden sosyal duyarlılık maratonu

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortak projesi kapsamında, Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıfta eğitim gören 150 öğrenci bir hafta boyunca Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı birimlerde sosyal belediyecilik serüvenini deneyimledi. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Murat Kaya ve Belediye personellerinin nezaretinde çalışmalara bizzat katılan öğrenciler; Hayvan Barınağı, Murat Uzgur Engelsiz Yaşam Merkezi, Aşevi, Gıda ve Giysi Bankaları'nda hem eğlendiler hem öğrendiler.

Veterinerler eşliğinde Hayvan Barınağı'nı gezen öğrenciler, sokak hayvanları hakkında bilgi aldı. Hasta ve yaralı sokak hayvanlarının nasıl tedavi edildiğini öğrenen öğrenciler, sokak hayvanlarının bakıma muhtaç olduğunu ve insanların ilgisine ve sevgisine ihtiyaçları olduğunu yerinde gördüler.

''Toplum Hizmetinde Gönüllü Olma'' konusu çerçevesinde; Aşevi, Hayvan Barınağı, Gıda ve Giysi Bankaları'nı da ziyaret eden öğrenciler, bir hafta boyunca, eş zamanlı ve gruplar halinde sosyal yardım çalışmalarına katıldılar. Yüzlerce ihtiyaç sahibine günlük sıcak yemek imkanı sunan Aşevi, Gıda ve Giysi Bankalarını gezen öğrenciler yardımlaşma kültürünü pekiştirdi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar projeye dair yaptığı açıklamasında, ''Göreve geldiğimiz ilk günlerde Hayvan Barınağı'mızda yaptığımız kapsamlı tadilat çalışmasıyla Türkiye çapında bir merkezi Mustafakemalpaşa'mıza kazandırdık. Hamd olsun, o mekan bir barınaktan çok evlatlarımızın aileleriyle nefes alabildiği bir sosyal duyarlılık merkezi halini aldı. Yüzlerce öğrencimizle pek çok etkinlik gerçekleştirdik. Bu anlamlı proje vesilesiyle de bir hafta boyunca 150 öğrencimizi barınağımız da ağırladık. Yine en büyük hayalim olan, hayır sever vatandaşlarımızın destek ve dualarıyla, yüzlerce ihtiyaç sahibine günlük sıcak yemek imkanı sunan Aşevi hizmetimiz devam ediyor. Veren elin alan eli görmediği, kadim yardımlaşma kültürünü evlatlarımızın bizzat deneyimlemesi çok anlamlıydı. Öğrencilerimiz bizim için çok değerli. Onların eğitimlerine katkı sunmak, hayatlarına dokunmak bizim için çok kıymetli. Her faaliyetimizde gençlerimizi düşünüyor, çalışmalarımızı bu kapsamda oluşturmaya gayret gösteriyoruz. Sosyal belediyecilik adına yürüttüğümüz çalışmalara, her gün bir yenisini daha ekleyerek devam ediyoruz. Mustafakemalpaşa'mız ve hemşehrilerimiz için en güzelini yapma isteğiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü; randevu ve planlama dahilinde; eğitim kurumlarımız başta olmak üzere, tüm STK ve kamu kuruluşlarının sosyal farkındalık ve eğitim faaliyetleri için vatandaşlarımızın hizmetine açıktır.

Yorumlar (0)
23°
parçalı az bulutlu
banner5