Trabzonlu esnafa siperlikli maske desteği

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, normalleşme süreci çerçevesinde hizmet vermeye başlayan berber, kuaför ve güzellik salonlarına Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun talimatıyla maske, siperlik ve dezenfektan desteği sağladı.

BÜYÜKŞEHİRLER 13.05.2020, 19:18
Trabzonlu esnafa siperlikli maske desteği

Koronavirüs salgınının ilk gününden itibaren ihtiyaç sahipleri için tüm imkanlarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecinde de esnaf ve vatandaşın yanında olmaya devam ediyor. Normalleşme adımları kapsamında faaliyetlerine başlayan berber, kuaför ve güzellik salonlarına Büyükşehir Belediyesi tarafından normal ve siperlik maske ile birlikte dezenfektan dağıtımı gerçekleştirildi.

12 BİNDEN FAZLA MASKE DAĞITILDI

Trabzon Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Hayri Köksal’ın da katılımıyla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından 759 erkek berberi için 7 bin 590 adet maske, 308 bayan kuaförü için 3 bin 80 adet maske, 36 güzellik salonu için ise 360 adet maske ile birlikte 1.103 adet siperlik maske olmak üzere toplam 12 bin 133 adet maske dağıtıldı. Ayrıca tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarına 1 litrelik dezenfektan desteği verildi.

BOL KAZANÇLAR DİLİYORUM

Her zaman esnafın yanında olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Koronavirüs sürecinin en başından itibaren belediyemizin tüm imkanları ile sıkıntıda olan esnafımızın ve vatandaşımızın yanında olmaya gayret gösterdik. Toplum sağlığını korumak için alınan tedbirleri üst düzey şekilde uygulamak adına yoğun çalışma gerçekleştirdik. Bu zorlu süreci esnafımızla ve vatandaşımızla birlikte aşacağız demiştik. Şimdi ise normalleşme adımları atmaya başlayacak noktaya gelmiş bulunmaktayız. Yaklaşık 50 gün kapalı olan ve normalleşme süreci çerçevesinde hizmet vermeye başlayan berber, kuaför ve güzellik merkezi esnafımızın ve vatandaşımızın sağlığını korumak adına maske ve dezenfektan desteği sağladık. Faaliyetlerine yeniden başlayan esnafımıza bol kazançlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sisli