banner4

banner8

Başkan Yücel Yılmaz'dan 23 Nisan mesajı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yılmaz'ın mesajı şöyledir:

BÜYÜKŞEHİRLER 22.04.2020, 19:36
Başkan Yücel Yılmaz'dan 23 Nisan mesajı

“Kıymetli Hemşehrilerim,

23 Nisan 1920’de Gazi Mustafa Kemal ve vilayetlerden gelen mücadeleci temsilcilerle kurulan Büyük Millet Meclisimizin 100. Kuruluş Yıldönümündeyiz.

100 yıl önce kurulan ve yıllar geçtikçe kökleşen meclisimiz; Cumhuriyetimizin, demokrasimizin ve geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza emanet edilmiştir. Bu sebepledir ki TBMM’nin açılış tarihi olan 23 Nisan, tüm dünya çocuklarına armağan edilen ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ olarak tarihe kaydedilmiştir.

Bin yıldır bizlere vatan olan bu topraklar birçok kez zor ve sıkıntılı günlerden geçmiştir. Savaşlar, salgınlar, krizler, darbeler hep bu tür sıkıntılardandır. Ancak yüce gönüllü cefakâr milletimiz; genciyle yaşlısıyla, kundaktaki çocuğu ile cephelerde destan yazan kadınlarıyla büyük fedakârlık örnekleri sergileyerek her zaman bu sıkıntıları aşmıştır.

Tüm milletleri etkileyen koronavirüs de geçmişte yaşadığımız salgın hastalıklar gibi insanlarımızı zor durumda bırakmaktadır. Ama yine de hepimizin birlik ve beraberlik ile tüm kurallara uyarak bu süreci de atlatacağımıza inancım tamdır. İnanıyorum ki çok yakın zamanda yine büyük bir coşku ve heyecanla meydanları dolduracağız, rengârenk çocuklarımızla ve dünyanın tüm renkleriyle ertelenen 100.yıl kutlamalarımızı gerçekleştireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle TBMM’nin 100. Kuruluş yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, başta TBMM’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile bu kutsal toprakları bizlere vatan kılan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Sağlıklı yarınlar ve aydınlık bir gelecek dileklerimle.”

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
banner5