banner4

banner9

banner8

Yıldırım’da yollar açılıyor

Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından Millet Mahallesi’nde kamulaştırma sonrası yıkım ve yol açma çalışmalarına devam ediliyor.

İLÇELER 07.10.2020, 23:58 30.01.2021, 23:11
Yıldırım’da yollar açılıyor

Trafik yoğunluğuna çözüm amaçlı hayata geçirdiği projeler ile ilçenin geleceğine yön veren Yıldırım Belediyesi, ulaşım sorunlarının iyileştirilmesine yönelik vatandaş odaklı hizmetlerine hızla devam ediyor. Yıldırım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda açılan yeni yollar ulaşımı rahatlatırken ilçeye de artı değer katıyor. Bu doğrultuda Millet Mahallesi’ndeki 6. Emel Sokak’ta bulunan ve kamulaştırma işlemi tamamlanan binada yıkım çalışması gerçekleştirildi. Yıkım esnasında bina içinde son kontroller yapılırken herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına bölgede geniş tedbirler alındı. Ayrıca yıkım yapılırken oluşan toz içinde tazyikli su kullanılırken, molozlar kamyonlara doldurularak yıkım alanı tertemiz hale getirildi.

‘YIKIM OLMADAN YAPIM OLMUYOR’

Yıldırım’a bir yandan yeni sosyal yaşam alanları kazandırırken diğer yandan da mahallelere ulaşımı rahatlatacak kamulaştırma çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıkım olmadan yapım olmuyor. Bir yandan yeni açacağımız yolların içerisinde kalan binaların kamulaştırma işlemlerine devam ederken diğer yandan da yıkımlarını gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda Zafer ve Yunusemre Bulvarı’ndaki trafik sıkışıklığına son vermek için alternatif çözüm yolları üretiyoruz. İhtiyaçları karşılayacak yeni yollarla Yıldırım’ı ulaşımda nefes alan şehir konuma getiriyoruz. İlçemiz en hızlı büyüyen ilçeler arasında. Bunun sonucunda şehrimizin ulaşım ağına yeni imar yolları ekleyerek trafik sorununun önüne geçiyor vatandaşlarımızın günlük hayatını kolaylaştırıyoruz. Yaptığımız yeni yollar ve altyapı yatırımlarıyla şehrimizi geleceğe taşımaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
14°
açık
banner5
banner10