banner4

banner17

Yıldırım’da ulaşımın konforu artıyor

Yıldırım Belediyesi, ilçeye güvenli ve konforlu yollar kazandırarak trafik yoğunluğunu azaltmak için yol yapım ve yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İLÇELER 04.11.2021, 16:23
Yıldırım’da ulaşımın konforu artıyor

Yıldırım Belediyesi’nin yürüttüğü alt yapı ve üst yapı çalışmaları artarak devam ediyor. İlçenin trafik yükünü azaltarak ulaşım konforunu arttırmak adına Yıldırım Belediyesi; 2019 yılında 19 bin 551 metrekare, 2020’de 9 bin 846 metrekare yeni ulaşım aksı ilçeye kazandırırken, 2021’in ilk 10 ayında da 19 bin 108 metrekarelik yeni yol açtı. Bir taraftan yeni yolları ilçeye kazandıran Yıldırım Belediyesi diğer taraftan da yıpranan, bozulan yolların bakımını da aralıksız gerçekleştiriyor. Öte yandan Yıldırım Belediyesi, 2021 yılında yol yenileme ve bakım çalışmalarında 23 bin 345 ton asfalt kullandı.

YOĞUNLUĞU AZALTACAĞIZ

Artan nüfus yoğunluğu ile birlikte ulaşımın şehirlerin öncelikli sorunlarından birisi haline geldiğini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Şehirlerimiz yıllarca plansız bir şekilde büyüdü. Bu durum bir dizi sorunu beraberinde getirirken trafik yoğunluğu şehirlerimizin başlıca problemi haline geldi. Özellikle bizim gibi yüz ölçümü kısmen küçük ancak nüfus yoğunluğu çok fazla olan şehirlerde bu problemi çözmek daha zor oluyor ve zaman alıyor. Çünkü ilçemize yeni ulaşım aksları kazandırmak için çoğunlukla mevcut yapıları yıkmak ve kamulaştırma yapmak zorunda kalıyoruz” dedi.

ALTERNATİF GÜZERGÂHLAR OLUŞTURUYORUZ

Yıldırım’ın trafik yoğunluğunu azaltmak adına ilçeye yatay ve dikey alternatif ulaşım arterleri kazandırmak için yoğun bir mesai harcadıklarını vurgulayan Başkan Yılmaz, “Ankara Yolu Caddesi’ne alternatif oluşturan Erdoğan Caddesi’ni ve 2. Cadde'yi, Türkmenbaşı Caddesi üzerinden Esenevler Kavşağı'na bağlayarak, Ankara Yolu ve Polis Okulu Kavşağı'ndaki yoğunluğu azaltacağız. Yine çalışmalarını sürdürdüğümüz Yunus Emre Bulvarı'nı Özdilek Caddesi'ne bağlayacak 35 Metrelik yol tamamlandığında önemli bir alternatif olacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
24°
az bulutlu
banner5