banner4

banner17

Osmangazi: Fetih Müzesi’nde ‘40 Yıllık Hatır” Sergisi

Osmangazi Belediyesi, her yıl geleneksel olarak 5 Aralık’ta kutlanan Dünya Türk Kahvesi Günü’nde farklı bir etkinliğe imza atacak.

İLÇELER 03.11.2021, 15:52 03.11.2021, 16:19
Osmangazi: Fetih Müzesi’nde ‘40 Yıllık Hatır” Sergisi

Geleneksel lezzetlerin başında yer alan Türk Kahvesi, özel gününde Osmangazi Belediyesi tarafından kutlanacak. Eski, atmaya kıyılamayan ve 40 yıl hatırı olan kahve fincanları, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde düzenlenecek renkli sergiyle vatandaşların beğenisine sunulacak.

Kahve tutkunlarını buluşturacak sergiye tüm vatandaşları davet eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Günlük hayatın değişmez tatlarından olan Türk Kahvesi, çeşitliliğin artmasına rağmen ilgiyi hiçbir zaman kaybetmedi. Bizler, böylesine güzel bir lezzetin UNESCO tarafından kabul edilen özel gününe kayıtsız kalmak istemedik. 5 Aralık’ta gerçekleşecek sergide yer almak isteyen hemşehrilerimiz, 16 Kasım tarihine kadar birbirinden farklı anılar taşıyan fincanlarının hikayesini, aldığı yılı ve isimlerini yazarak Fetih Müzesi’nde görevlilere teslim edebilir. Gelin, hep birlikte 40 yıl hatırımız olsun” dedi.

Yorumlar (0)
23°
parçalı az bulutlu
banner5