Orhangazi’de örnek dayanışma

Bursa Orhangazi’de yaşayan yaşlı bir kadın, evinde yaptığı ev yapımı tarhanayı, ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için Vefa Timi’ne teslim etti. Vefa Sosyal Destek Grubunu arayan ve evine çağıran yaşlı kadın, tarhanaları ekibe teslim etti. Ekip tarhanayı ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtacak.

İLÇELER 28.04.2020, 18:41 28.04.2020, 18:44
Orhangazi’de örnek dayanışma

Korona virüs salgını nedeniyle oluşturulan Vefa Sosyal Destek grubuna gelen bir telefon duygulandırdı. Orhangazi’de yaşayan ve 65 yaş üstü olduğu için evden çıkamayan 67 yaşındaki Fatma teyze, evinde yaptığı tarhanayı ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılması için Vefa Timi’ne teslim etti. Vefa Sosyal Destek Grubu koordinasyon merkezine ulaşan Fatma teyze, ekiplerin gelip evden tarhanaları almasını istedi. Yaşlı olduğu için evden çıkamadığını belirten yaşlı kadın, yasak süresince evden çıkmadığını, bu dönemde evde boş durmak yerine ihtiyaç sahibi vatandaşlar için bir şeyler yapmak istediğini söyledi. Yaşlı kadın imkanı doğrultusunda tarhana hazırladığını da ifade ederek evine çağırdığı Vefa Timi ekiplerine tarhanaları teslim etti.

TARHANALAR İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILACAK

Vefa Timi ekipleri yaşlı kadının evine giderek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere tarhanaları teslim aldı. Tim görevlileri Fatma teyzeye teşekkür edip evden ayrıldı.

Yorumlar (0)
14°
parçalı az bulutlu