MKPaşa’da köy ve tarla yollarına rahat ulaşım

Bursa’nın en büyük yüz ölçümüne sahip ilçesi Mustafakemalpaşa’da belediye ekipleri, çiftçilerin tarla ve bahçelerine ulaşımını sağlayan arazi yollarına yönelik genişletme ve iyileştirme çalışması başlattı.

İLÇELER 21.05.2020, 23:18 21.05.2020, 23:28
MKPaşa’da köy ve tarla yollarına rahat ulaşım

Ortak yürütülen çalışmalar doğrultusunda Bursa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ile Mustafakemalpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, kış aylarında meydana gelen yağışlar ve ağır tonaj nedeniyle bozulan arazi yollarını onararak çiftçilerin tarlalarına rahatça ulaşması sağlanıyor.

İLÇEYE BAĞLI KIRSAL ALANLARDA ÜRETİM YAPAN ÇİFTÇİLER, EKİMDEN HASADA KADAR ULAŞIMDA HİÇBİR ZORLUK ÇEKMEYECEK.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, baharın gelmesiyle yeni sezonda ekim yapan çiftçilerin arazilerine kolayca ulaşmalarını sağlamak maksadıyla kırsal alanlarda bulunan tali yollar ve arazi yollarında düzenleme yapıldığını söyledi. Verimli topraklara sahip bir tarım şehrine yakışanı yaparak çiftçilerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha gösteriyoruz şeklinde konuşan Başkan Kanar, “Mustafakemalpaşa’da günde 10 kilometrelik arazi yolu genişletilip dolgu malzemesi ile güçlendiriliyor. Çiftçilerimizin ve üreticilerimizin sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Tarlalara giden ara yolların iş makinesi ile düzeltilerek genişletildiğini ve ulaşımın daha güvenli hale getirildiğini ifade eden Başkan Mehmet Kanar, “Vatandaşlarımız tarlalarına giderken zorluklar yaşıyor. Vatandaşlarımızın ulaşımlarını daha rahat yapması ve mahsullerini taşırken sıkıntı yaşamaması adına yol genişletme ve bakım çalışmalarını sürdürüyoruz. Kademeli olarak tüm kırsal alanlarda yol çalışmalarını yapacağız. Çiftçilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorumlar (0)
14°
parçalı az bulutlu