banner4

banner9

banner11

Keçiören online eğitime geçti

Ankara Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Eğitime ve öğrenciye verdiğimiz destekle öncü ve örnek bir belediye olarak Türkiye`de bir ilki daha hayata geçirdik.

İLÇELER 20.03.2020, 11:04 20.03.2020, 12:29
Keçiören online eğitime geçti

Koronavirüse karşı aldığımız tedbirler kapsamında öğrencilerimizi de unutmadık.  KEDEM Kurs Merkezimizde ‘Geliştirilmiş Uzaktan Online Eğitim Sistemi’ni devreye sokarak öğrencilerimizin online platformda eğitimlerine devam etmelerini sağlıyoruz. Aynı zamanda öğrenci ve öğretmenlerimizin birebir görüntülü görüşmelerini de sağlayarak soru çözümleri, konu anlatımı ve rehberlik hizmetini de sunuyoruz. Öğrencilerimizin kaliteli eğitimi için alternatif eğitim ve öğretim paketlerini hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi. 

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLER ONLİNE ORTAMDA BULUŞUYOR

Koronavirüs salgınının ardından Millî Eğitim Bakanlığının okulları tatil etme kararı almasıyla birlikte Keçiören Belediyesi de öğrencilerin eğitimden geri kalmaması için kolları sıvadı. Keçiören Belediyesi KEDEM Kurs Merkezi, Başkan Turgut Altınok’un talimatıyla Geliştirilmiş Uzaktan Online Eğitim Sistemini hayata geçirerek öğrenci ve öğretmenleri online ortamda bir araya getirdi. Bu sayede ücretsiz LGS ve YKS eğitimi alan öğrencilere, web tabanlı online platformda hazırlanan sistemle ders konularının anlatımı kaldığı yerden devam ettiriliyor.

GÖRÜNTÜLÜ ARAMAYLA BİREBİR DERS İMKÂNI

Keçiören Belediyesinin Türkiye`de bir ilk olarak hayata geçirdiği Geliştirilmiş Uzaktan Online Eğitim Sistemi sayesinde, öğrenciler öğretmenlerle sağlanan görüntülü iletişim yöntemini kullanarak birebir soru çözümü, konu anlatımı ve rehberlik hizmetinden de faydalanabiliyorlar. Öğretmenler tarafından sık sık yapılan zümre toplantılarıyla eğitim ve online iletişim planları da yapılarak yeni eğitim stratejileri geliştiriliyor. Ayrıca öğrenciler deneme kitapçıkları ve online sınav uygulamaları üzerinden rutin seviye belirleme sınavlarından da istifade edebiliyorlar. Bunun yanında pratik ve bireysel öğretim paketleriyle de tercih ettikleri ders konularını takip edebiliyorlar.

EĞİTİMLER BİR SÜRE ONLİNE DEVAM EDECEK

Başkan Turgut Altınok, belediye bünyesinde eğitim veren KEDEM Kurs Merkezi eğitim faaliyetlerinin koronavirüs salgını nedeniyle aksamaması için alternatif yöntemlerin denendiğini söyledi. Altınok, “Her şeyin temelinde eğitim var. Eğitim konusunda sorunlarını çözemeyen milletler muvaffak olamazlar. Biz de kaliteli bir eğitim için gençlerimize hizmet veren kurs merkezlerimizin faaliyetlerini devam ettirmek için koronavirüs tedbirleri kapsamında online eğitim sitemine geçtik. Öğrenci ve velilerimizin desteğiyle, kurs merkezimizde görev yapan öğretmenlerimizin gayretiyle bu süreci bir süre daha bu şekilde götüreceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
20°
kapalı
banner5
banner10