banner4

banner17

Karacabey, sıfır atık konusunda örnek oluyor

Karacabey Belediyesi, ilçe genelinde desteklediği sıfır atık kampanyası kapsamında çalışmalarını eğitimlerle sürdürüyor.

İLÇELER 14.06.2022, 17:50
Karacabey, sıfır atık konusunda örnek oluyor

Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevli çevre mühendisleri, ilçe genelinde bu zamana dek 5 bine yakın ilkokul öğrencisine eğitim vererek, bu alanda gelecek nesillerin daha bilinçli olması adına önemli adım attı.

OLUMLU DÖNÜŞLER ALINDI

Karacabey Belediyesi, daha önce okulların yanı sıra kamu, kurum ve kuruluşlarında atık toplama kutuları ve bilgilendirme afişleri ile çalışmalar yürütmüş ve hem okul yönetimleri hem de vatandaşlarca bu çalışmalar olumlu dönüşlerle kabul görmüştü. Bu alanda çalışmalarını hız kesmeden süreden Karacabey Belediyesi, uzun zamandır ilçe okullarında çevre mühendislerince verdiği eğitimlerle çocuklara da bu bilinci aşılamaya çalışıyor.

ÇEŞİTLİ ÇALIŞMALARLA PROJEYE DESTEK OLUYORUZ

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından titizlikle yürütülen sıfır atık kampanyasını önemsediklerini yineleyerek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından titizlikle sürdürülen sıfır atık projesine, ülkemizde yoğun bir katılım oldu ve proje geniş alanlarda ilgi uyandırdı. Karacabey Belediyesi olarak biz de çeşitli çalışmalarla projeye destek olmaya çalışıyoruz. Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin ortak çalışması neticesinde, geri dönüşüm ile hem ürünlerin yeniden ekonomiye kazandırılmasını hem de doğaya etkisini en aza indirmeyi hedefleyen önemli çalışmalara imza attık. Bir yandan atık toplama kutularını yoğun kullanımların olduğu bölgelere konumlandırırken, bir yandan da geleceğimizin mimarı olacak çocuklara bu alanda önemli eğitimler veriyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
24°
az bulutlu
banner5