banner4

banner8

Kadın El Emeği Mağazası açıldı

Kocaeli Başiskele Belediyesi, kadınların aile ekonomisine katkı sağlaması amacıyla Başiskele Kadın El Emeği Mağazası’nı (BAŞKEM) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Symbol AVM’de hizmete açtı.

İLÇELER 23.03.2020, 02:23 26.03.2020, 22:54
Kadın El Emeği Mağazası açıldı

Başiskele sınırları içerisinde bulunan Symbol AVM’de açılan BAŞKEM projesi ile Başiskele Belediyesi bir ilke daha imza attı. Başiskele Halk Eğitim Merkezi ve Symbol AVM iş birliğiyle gerçekleştirilen “Sosyal Sorumluluk” projesiyle Başiskeleli kadınların ürettiği ürünler alışverişin merkezine taşındı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü gibi anlamlı bir günde açılışa hazır hale getirilen Başiskele Kadın El Emeği Mağazası’nın açılış programına AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN ÖZLÜ: “BENİ HEYECANLANDIRAN BİR PROJE”

Mağazanın açılış töreninde konuşan Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, “Bizim seçim beyannamemizde söz verdiğimiz projelerden birinin daha bugün açılışını yapıyoruz. Bizler kadını ve gençliği hayatın merkezinde, olması gereken yerde değerlendireceğimizi ve her türlü emeğin karşılığını görmesi için gece gündüz çalışacağımızın taahhüdünü vermiştik. Bugün Kocaeli’de bir ilki gerçekleştirerek açılışını yapacağımız mağazada kadınlarımızın emeklerini taçlandırmış olduğumuzu düşünüyorum. Arkadaşlarımla beraber konuşmaya başladığımda beni çok heyecanlandıran bir proje oldu. Başiskele Halk Eğitim Merkezi ve Symbol AVM iş birliğiyle açtığımız mağazamız bir “Sosyal Sorumluluk” projemiz olması dolayısıyla kadın hemşehrilerimiz tarafından da yoğun ilgi gördü. Burada aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen Başiskeleli kadınlarımız ve Başiskelemiz kazanacak. Bu projemizde emeği geçen ve bizleri destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN: “KADINLARIMIZA ÖNCÜLÜK VERDİK”

Başkan Özlü’den daha sonra konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyüakın, projenin önemine dikkat çekerek, “Medeniyetimizde anne bambaşka bir yerde. Cennet annelerimizin ayağının altında. Ana dil, ana toprak diyoruz. Her şeyin merkezine anayı oturtturan medeniyetimizde annelerimiz bizim için bambaşkadır. Böyle bir günde belediye başkanımızı kutlamak istiyorum. Çok değerli bir proje. Biz de benzer projeler yürütüyoruz. Bu hizmet yarışını hep birlikte sürdüreceğiz. Kadınlarımızın emeğine hep birlikte katkı sağlayacak bütün projeleri desteklemek için var gücümüzle çalışıyoruz. Kandıra’da başlattığımız tıbbi aromatik bitkilerle ilgili projemizde de kadınlarımıza öncülük verdik” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi ile mağaza açıldı. Protokol üyeleri satışa sunulan ürünleri inceleyerek kadınlara karanfil dağıttı. Ürettikleri el emeği ürünler mağazada raflarda yer alan kadınlar ise projenin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ettiler.

SATIŞLAR BAŞLADI

“Başiskele Kadın El Emeği Mağazası” isminin verildiği mağazada ilçede yaşayan özellikle ev hanımlarının ürettiği aksesuarlar, dekorasyon ürünleri, mefruşat, el işi örgü, dantel, dokuma, takılar, resimler, tezhip ve hatlar, minyatür ve çiniler, ebrular, ahşap ürünler, cam objeler, süsler, işlemeler, hediyeler satılmaya başlandı. Belediye personellerinin görevli olarak çalıştığı mağazaya 100’den fazla kadın, ürünlerinin satılması için belediyeye başvuruda bulundu.

Yorumlar (0)
17°
hafif yağmur
banner5