banner4

banner9

banner8

“İnegöl’de el değmemiş yer kalmayacak”

Metal sanayi bölgesinde devam eden beton yol çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, “Allah’ın izniyle dönemimizin sonuna kadar şehrimizin birçok yerinde el değmeyecek yer bırakmayacak şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

İLÇELER 16.10.2020, 00:10 30.01.2021, 23:07
“İnegöl’de el değmemiş yer kalmayacak”

Bursa İnegöl Belediyesi, metal sanayi bölgesinde ham yol şeklindeki 6 sokakta SSB uygulamasıyla beton yol kaplama çalışmasının startını verdi. Bu çalışmayla bölgede toplamda 3,5 km’lik yol kaplanarak yazın toz kışın çamur sorununa çözüm üretilmiş olacak.

KONFORU ARTTIRMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTIK

Fen İşleri Müdürlüğünün beton yol kaplama çalışmaları hummalı bir şekilde sürerken, Belediye Başkanı Alper Taban da bugün beraberindeki meclis üyeleri ve parti yöneticileriyle bölgeyi ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Taban, çalışmalarda gelinen nokta hakkında bilgi aldı. Burada bir açıklama da yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Beton yol uygulamasını incelemek üzere metal sanayi bölgemizdeyiz. Daha önce de farklı alanlarda çalışmalarımız oldu ama bugün arkadaşlarımızın metal sanayi içerisinde yaklaşık 3,5 km’lik alanda sürdürdükleri Silindirle Sıkıştırılmış Beton Yol (SSB) uygulamalarını yerinde görüyoruz. Bu bölge daha önce ham yol olan, üzerinde herhangi bir kaplaması olmayan ancak mobilya firmaları ve farklı sektörlerin üretim yaptığı, yer aldığı bölgeydi. Buralarda işletmelerin hareketleri devam ediyor. İnsanlar girip çıkıyor, müşteriler geliyor ve dolayısıyla burada yaşayanlar bu yolları kullanıyorlar. Biz de İnegöl Belediyesi olarak buraların konforunun derhal arttırılması için bu çalışmayı başlattık” dedi.

6 SOKAK BETON YOL İLE KAPLANIYOR

Çalışma yapılan bölgeler ve beton yol uygulaması hakkında teknik bilgileri de paylaşan Başkan Taban, “23, 24, 25, 26, 28 ve 42’nci Sokaklarda çalışmalar yapılıyor. 8 metre ve 10 metre genişliğinde bu bölgede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Beton yol uygulaması yapılan yolların yanlarında altyapı çalışmalarıyla ilgili imkan tanıyabilmek adına, daha sonra bu yolların tekrar kazılmaması için rezerv alan olarak bu yan yolları bırakıyoruz. İnşallah bunlar kısa bir zaman içerisinde tamamlanacak” açıklamalarında bulundu.

EL DEĞMEDİK YER KALMAYACAK

İnegöl’de el değmedik cadde ve sokak kalmayacağını da ifade eden Taban, şöyle devam etti: “Bizler eksiklerimizin farkındayız. Yapılması gerekenlerin bir envanterini de önümüze koyarak bunları hızlı şekilde yıl bütçelerini de karşılarında oluşturmak koşuluyla adımlarını atarak iyileştirmelerimizi yapıyoruz. Allah’ın izniyle dönemimizin sonuna kadar da şehrimizin birçok yerinde el değmeyecek yer bırakmayacak şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

“Burada bilinmesi gereken bir husus da şu; burada binalar faaliyete geçmiş, bir yaşam var. Aynı şekilde eksikleri giderebilmek adına da pek çok alandaki konutlaşma ve işyeri gibi yapıların parsellerde tamamlanmasını beklediğimiz zamanlar olabiliyor. Gecikmelerin bir kısmının sebebi de bundan kaynaklıdır. Ancak bizler bugün itibariyle hem iç yollarımızı, beraberinde mahallelerden ve diğer mahallelere geçiş olan ara yol bağlantılarını bir bir gidermek istiyoruz.”

DAHA SAĞLIKLI VE DAHA TASARRUFLU

“Beton yolla ilgili daha önce de ifade ettik; hem daha sağlam hem de yerli ve milli olması, beraberinde de sıcak asfalt kaplamasına göre daha tasarruflu oluşundan dolayı bu uygulamayı uzun süredir yapıyoruz. Çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum. Tamamlandığında daha derli toplu bir hale dönüştüğünü de göreceğiz.”

Yorumlar (0)
14°
açık
banner5
banner10