banner4

banner17

Gürsu’da sosyal sorumluluk temalı kültür sanat

Gürsu Belediyesi’nin kültür kenti Gürsu’yu oluşturmak hedefiyle düzenlediği kültür sanat programları sosyal sorumluluk temalarıyla devam ediyor.

İLÇELER 28.01.2022, 15:03
Gürsu’da sosyal sorumluluk temalı kültür sanat

Gerçekleştirdiği etkinliklerle Gürsuluları kültür sanatla buluşturan Gürsu Belediyesi, çevreye ve geri dönüşüme duyarlı nesiller yetişmesi yönünde yaptığı çalışmaları kültür sanatla birleştiriyor.

Gürsu Belediyesi, geri dönüştürülebilir atıkları getirerek sinema bileti alma hakkı kazanan Gürsulular’a, tüm Türkiye’nin içini acıtan ve kahramanlıklarıyla örnek olan şehitlerimiz Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hikayesini anlatan ‘’Kesişme: İyi ki Varsın Eren’’ filmini ücretsiz izleme olanağı sundu. Ulaşımın da Gürsu Belediyesi’nce sağlandığı etkinlikte, 300 kişi ücretsiz olarak filmi izleme imkanı buldu.

“KÜLTÜR SANATI SOSYAL SORUMLULUKLA TAÇLANDIRIYORUZ”

sorumluluk bilinciyle yetişen nesillerimiz için çalışıyoruz” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Yalnız çevreye değil, toplumsal tüm olaylara duyarlı nesiller yetiştirmemiz gerekiyor. Geri dönüşüme katkı sağlayarak çevrenin korunmasına destek olma bilincinin yanında, toplumsal olaylarımıza da duyarlı nesiller yetişmesi önemli. Bu bağlamda, başta çocuklarımız olmak üzere, geri dönüşüme katkı sağlayan hemşehrilerimizin, 15 yaşında şehit olarak, vatanperverliğiyle hepimizin gönlünde taht kuran Eren Bülbül’ümüz ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’imizin hikayesini anlatan filmi izlemelerini sağladık. İlçemizdeki şehit ve gazi ailelerimizin de filmi izlemesi için özel program yapacağız. Tüm şehit ve gazilerimizi, saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz. Aydınlık geleceğimizi, doğamızı ve tarihimizi koruyarak oluşturabiliriz. Kültür sanatı sosyal sorumlulukla taçlandırdığımız ve hemşehrilerimizin yoğun ilgisinin olduğu programlarımız devam edecek” dedi.

Dönüştürülebilir atıkların toplanması yönünde duyarlılık kazandırılmasını hedefleyen çalışma kapsamında, cam ve pet şişe, kağıt, pil gibi geri dönüşüm malzemelerini getiren Gürsulular’a, sinema ve tiyatro bileti hediye ediliyor. Böylece başta çocuklar olmak üzere herkesin, çöplerin dönüştürülmesiyle doğanın sıfır atık sistemiyle korunabileceği konusunda bilinç kazanmasını sağlamak hedefleniyor. Dönüştürülebilir atıklarını Gürsu Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne getiren herkese sinema yada tiyatro bileti hediye ediliyor.

Yorumlar (0)
23°
parçalı az bulutlu
banner5