banner4

banner9

banner8

Bayram coşkusu Başakşehir’de doyasıya yaşanıyor

İstanbul Başakşehir Belediyesi’nin “Sıfır Atık, Güzel Gelecek” projesinin sevimli maskotları Başakgiller, sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle Ramazan Bayramı’nı evde geçiren çocukların eğlenceli vakit geçirebilmesi için sokaktaydı.

İLÇELER 25.05.2020, 15:25
Bayram coşkusu Başakşehir’de doyasıya yaşanıyor

Bayramın ilk gününde kendileri için özel tasarlanan üstü açık otobüsle Başakşehir’i gezen Başakgiller’e; Hacivat-Karagöz, Nasreddin Hoca, İbiş ve jonglör de eşlik etti. Başakgiller, şarkıları ve danslarıyla balkon ve pencerelere çıkan çocukları sevindirdi.

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN ÇOK MEMNUN

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı’nda da uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşlar evlerinde kalarak kurallara uyuyor. Başakşehir Belediyesi, bahar havasına rağmen evlerinde kalarak sorumluluğunu yerine getiren aileler için geri dönüşüm maskotları Başakgiller ile her mahallede etkinlikler düzenliyor. İlçenin geri dönüşüm yıldızları Başakcan, Süper Pati ve Dönüştör Fikri’ye çocuklar balkon ve pencerelerden alkışlarla eşlik ediyor.

Vatandaşlar da etkinlikten çok memnun kaldıklarını belirterek, Başakşehir Belediyesi’ne ve Başkan Yasin Kartoğlu’na teşekkür etti.

65 YAŞ VE ÜZERİ VATANDAŞLAR GÜNEŞLİ HAVANIN KEYFİNİ ÇIKARDI

Diğer yandan, Kovid-19 önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar, bir hafta aranın ardından Ramazan Bayramı'nın birinci günü kısıtlamanın 6 saatliğine kaldırılmasıyla birlikte güneşli havanın tadını çıkardı.Başakgiller ve animatörler de yaşlıların bayramlarını kutlayarak onlara çikolata ikramında bulundu.

Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan Bayramı etkinlikleri 2. Gün Kayaşehir, Şamlar, Fenertepe, Kayabaşı ve Güvercintepe’de; 3. Gün ise Şahintepe ve Bahçeşehir Mahallelerinde devam edecek.

Yorumlar (0)
14°
açık
banner5
banner10