banner4

banner17

Başkan Işık : “Sosyal yardımlarımızla hayata köprü kuruyoruz”

Gürsu Belediyesi, Ramazan Ayı’nın bereket ve paylaşım ruhunu ihtiyaç sahibi vatandaşlarla paylaşıyor.

İLÇELER 14.04.2022, 14:11
Başkan Işık : “Sosyal yardımlarımızla hayata köprü kuruyoruz”

Gürsu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce yapılan sosyal yardım hizmetleri kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere erzak ve sıcak yemek yardımı yapılıyor.

 “Paylaşmanın, yardımlaşmanın, dayanışmanın, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının çok yoğun yaşandığı Ramazan Ayı’nda, ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin yanında oluyoruz” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Bizim toplumsal yapımızda zaten var olan yardımlaşma kültürünün kurumsal olarak hizmetini gerçekleştiriyoruz. Sosyal belediyecilik hizmetiyle, manevi olarak da onların yanında olduğumuzu hissettirerek onlarla hayat arasında köprü kurmaya çalışıyoruz. Ramazan’ın bereketi tüm evlerde olsun istiyoruz. Vatandaşlarımızın yanında olarak, bir nebze de olsa dertleriyle dertlenebiliyorsak ne mutlu bize. Ramazan Ayı’nda yaşanan bereket ve paylaşım ortamının tüm zamanlara yayılmasını temenni ediyorum” dedi.

Gürsu Belediyesi’nin “Belediyem Hep Yanımda” sloganıyla gerçekleştirdiği sosyal yardımlar kapsamında, bugüne kadar bin aileye yapılan ve devam eden gıda yardımları kapsamında 5 bin aileye  gıda yardımı yapılacak olup 300 aileye de sıcak yemek yardımı yapılmakta.

Yorumlar (0)
23°
parçalı az bulutlu
banner5