banner4

banner9

banner8

Bağcılar’da 3 bin kişilik Cuma namazı

Kovid-19 tedbirleri kapsamında toplu ibadet kısıtlamasının kaldırılmasının ardından Bağcılar’da ikinci Cuma namazı, Bağcılar Mahmutbey Stadyumu’nda kılındı. Yoğun katılımın yaşandığı stadyumda aralarında Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın da bulunduğu 3 bin kişilik cemaatle Cuma namazı eda edildi.

İLÇELER 06.06.2020, 11:46
Bağcılar’da 3 bin kişilik Cuma namazı

Koronavirüs nedeniyle 16 Mart tarihinden beri kapalı olan cami ve mescitler geçen hafta Cuma namazıyla toplu halde ibadete açılmıştı. Bu hafta da Cuma namazı yine belirlenen alanlarda kılındı.

Bağcılar'da Cuma namazı için en çok tercih edilen yer yine Bağcılar Mahmutbey Stadı oldu. Namaz saati yaklaşırken stada gelen vatandaşlar, ateşi ölçülüp eline dezenfektan sıktıktan sonra sahaya alındı. Seccadesi olmayanlara da belediye personeli tarafından tek kullanımlık seccade dağıtıldı. Ezan okunduğu sırada stadyumun tamamen dolduğu görüldü. Dezenfekte edilmiş alanda sosyal mesafe şeritleri üzerinde saf tutan 3 bin kişi, hep birlikte Cuma namazını kıldı.

BİRAZ DAHA SABIR DİLİYORUM

Bağcılar İlçe Müftüsü Celal Büyük’ün imamlığında kılınan Cuma namazına Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da iştirak etti.

Namaz sonrası yaptığı konuşmada namaz öncesi bütün önlemlerin alındığını ifade eden Başkan Çağırıcı, “Bir virüs süreci yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde güzel bir mesafe kat edildi, istiyoruz ki bunlar heba olmasın. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde hayatımızı devam ettirmek en büyük arzumuzdur. Bağcılar'da gerekli önlem ve tedbirleri aldık, Cuma namazımızı kılmış olduk. Ben biraz daha sabır diliyorum, sabredersek bir an önce bundan kurtulmuş oluruz” dedi.

Çağırıcı, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına yaşamın her aşamasında uyulmaya devam edilmesi gerektiğini belirtti.

Yorumlar (0)
14°
açık
banner5
banner10