banner4

banner8

Altın kızlar evde spora devam ediyor

“Altın kızlar” olarak tanınan Bağcılar Belediyesi engelli milli sporcularından Hamide Doğangün, Kovid-19 salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyatları’na evinde hazırlanıyor. Takımın diğer üyesi milli sporcular da antrenör Ömer Cantay’ın hazırladığı antrenman programını tekerlekli sandalyelerinde uyguluyorlar.

İLÇELER 20.04.2020, 20:26
Altın kızlar evde spora devam ediyor

Katıldıkları her turnuvadan dereceyle dönen ve bu yüzden “Altın Kızlar” lakabını alan Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm takımı kadın sporcuları da koronavirüs tehlikesi nedeniyle herkes gibi evlerine kapandı. Başarılarıyla Tokyo Olimpiyatları’na katılma hakkı kazanan ve bir ay öncesine kadar haftanın 6 günü antrenman yapan Hamide Doğangün, evde kaldığı günleri fırsata çevirdi. Hamide, antrenör Ömer Cantay’ın koordinesinde yaptığı çalışmalarla 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyatları’na hazırlanıyor. Cantay, her gün görüntülü görüşme yaptığı Hamide’ye yönlendirmeler de bulunuyor.

EVLERİNİ SPOR SALONUNA ÇEVİRDİLER

Öte yandan Altın Kızlar grubunun diğer sporcuları olan Nurşah Usta ve Zeynep Acet de evlerini spor salonuna dönüştürdü. Milli sporcular gün boyu antrenman yaparak formlarını korumaya çalışıyorlar. Cantay ve ekibi ders arasında ise telefon üzerinden görüntülü olarak birbirleriyle şakalaşarak keyifli zaman geçiriyorlar. Sporcular virüs tehlikesi geçtikten sonra tekrar sahalara dönmeyi ve yeniden madalyalar kazanmayı hayal ediyorlar.

ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM ETTİRİYORUZ

Bu zor günlerde arkadaşlarıyla birbirlerine destek olduklarını söyleyen milli sporcu Hamide Doğangün, “Uluslararası düzeyde bir salgın var. Bu yüzden salonlar kapandı biz de evlerimize girdik. Ancak bu durum bizim spor yapmamıza engel olmadı. Aynı ekip uzaktan da olsa ortak bir çalışmayla olimpiyatlara hazırlanıyoruz. Çalışmalarımızı aralıksız devam ettiriyoruz” dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da salgına rağmen evde boş oturmayıp spor yapan, ter döken sporcuları tebrik ederek katılacakları şampiyonalarda başarılar diledi.

Yorumlar (0)
20°
hafif yağmur
banner5