banner4

banner17

MÜSİAD ailesi pandemi sonrası tekrar bir araya gelecek

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 104. Genel İdare Kurulu Programı, 3-4 Aralık 2021 tarihlerinde Bursa’da, MÜSİAD Bursa Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Toplantı öncesinde MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Nihat Alpay, basın mensuplarıyla dernek merkezinde bir araya gelerek program hakkında bilgi verdi.

GÜNDEM 04.12.2021, 15:09
MÜSİAD ailesi pandemi sonrası tekrar bir araya gelecek

Toplantıya Başkan Alpay’ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Alparslan Şenocak, Kadir Oruç, İbrahim Güney, Fatih Aslan ve Erol Bodur ile yönetim kurulu üyesi Abdülkerim Demir de katıldı.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ ELE ALINACAK

MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Nihat Alpay, olağan genel kurul sonrasında genel merkez düzeyinde yapılan çalışmaları anlattığı toplantıda, 3-4 Aralık 2021 tarihlerinde Bursa Hilton Otel’de gerçekleştirilecek olan 104. Genel İdare Kurulu Programının detaylarını paylaştı.

Genel İdare Kurulu toplantılarının salgından önce yılda 3 defa Anadolu’nun farklı şubelerinde o şehrin ekonomik değerini öne çıkaran bir tema ile gerçekleştirildiğini belirterek, “Bu anlamda bizim ev sahipliği yapacağımız toplantının ana teması da Bursa’nın otomotiv kenti olması nedeniyle ‘Otomotiv Teknolojileri ve Yan Sanayinde Yeşil Dönüşüm’ olacak. Cuma günü protokol ziyaretleriyle başlayacak olan programımız Beyçelik firması ziyaretiyle devam edecek. Ziyaret sonrasında heyet ile birlikte iki gün sürecek toplantımız için Hilton Otel’de buluşacağız” dedi.

Başkan Alpay, düzenlenecek panelle ilgili olarak şunları söyledi: “Panelimizin 1. Oturumuna TOOG İcra Kurulu Başkanı Gürcan Karakaş video bant yayınıyla katılırken diğer panelistlerimiz Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkanı Baran Çelik, Uludağ Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Taşıt Tahrik ve Güç Sistemleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet İhsan Karamangil ve Vesiile Paylaşım Ekonomisi Çözümleri AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aybar olacak. 2. Oturumumuzda ise Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı konuşmacı olarak yer alacak. İlk günün son etkinliği ise Bursa protokolünün ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Musatafa Varank’ın da katıldığı gala yemeğimiz olacak.”

4 Aralık’taki programlarının iç bünyede gerçekleştirileceğini belirten Alpay, bu kapsamda da başkanlar toplantısı, teşkilat başkanları toplantısı, sektör kurulları başkanları toplantısı ve Karz-ı Hasen toplantısının eş zamanlı olarak yapılacağını dile getirdi.

“BURSA’YI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK İSTİYORUZ”

Alpay, yurt içinden ve yurt dışından şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere geniş katılımlı bir toplantı olacağını anlatarak, “Genel merkez, genel kurulu sonrasında Mahmut Asmalı’nın göreve gelmesinin ardından ilk büyük organizasyon olması, Bursa’da olması ve salgın döneminden sonra yapılacak ilk toplantı olması nedeniyle katılımcı sayımız tahminimizin iki katı oldu. Bursa dernek üyelerimiz hariç 400 civarı misafirimizi ağırlayacağız. Dolu dolu geçecek bir toplantı olacak. 1 aydır hazırlık yapıyoruz. Bursa’yı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” şeklinde konuştu. Toplantının sonunda gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Alpay, genel ekonomik konularla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Yorumlar (0)
23°
parçalı az bulutlu
banner5