banner4

banner17

Milli Şair Osmangazi’de anıldı

Osmangazi Belediyesi, İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 85. yılında anlamlı bir etkinliğe imza attı.

GÜNDEM 30.12.2021, 10:42
Milli Şair Osmangazi’de anıldı

Osmangazi Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından Ördekli Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Mehmet Akif Ersoy’u Anlamak” konulu söyleşiye çok sayıda vatandaş katıldı. Uludağ Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mine Ersevinç; milli şair Mehmet Akif’in ailesi, öğrenimi, memuriyeti ile eserleri hakkında katılımcılara önemli bilgiler aktardı.

Mehmet Akif’in Türk Milleti adına önemli bir şahsiyet olduğunu belirten Doç. Dr. Mine Ersevinç, “Sanatkar, şair, düşünce adamı olan Mehmet Akif; vefatının 85’nci yılında hala samimiyet, hürmet ve sevgiyle anılıyor. Çünkü Akif, manevi duyguları her zaman maddiyatın önüne koyan örnek bir hayat yaşamıştır. İstiklal mücadelesini mısralarıyla ebedileştirirken kalemini değil, yüreğini ortaya koymuştur. Onu unutmak mümkün değil. Bizlere bıraktığı eserler gerçekten çok kıymetli. Ruhu şad olsun” dedi.

Osmangazi Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Gülşah Cebelli Öncel, program sonunda Mehmet Akif’in bilinmeyen özelliklerini aktaran Doç. Dr. Mine Ersevinç’e teşekkür hediyesi takdim etti.

Yorumlar (0)
24°
az bulutlu
banner5