banner4

banner9

banner11

'Trabzonline' derslerine başladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversite sınavına hazırlanan gençlere online eğitim vermeye başladı.

BÜYÜKŞEHİRLER 21.04.2020, 21:11 21.04.2020, 21:17
'Trabzonline' derslerine başladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversite sınavına hazırlanan gençlere online eğitim vermeye başladı. Uzaktan eğitim derslerinin ilkine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, öğrencilere başarı dileklerini iletti. 

Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan ve ücretsiz sunulan ‘Trabzonline’ isimli eğitim çalışmasında, 12 öğretmen 440 öğrenciye canlı ders anlatıyor. Katıldığı online derste öğrencilere hitap eden Başkan Zorluoğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak bu süreçte gençlerin yanında olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

GÜNDE 5 SAAT CANLI DERS ANLATILIYOR 

Uzaktan eğitim çalışmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Zorluoğlu, koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen kesimlerin başında öğrencilerin geldiğini belirtti. Özellikle üniversiteye hazırlanan öğrencilerin bu süreçten önemli ölçüde etkilendiğini vurgulayan Başkan Zorluoğlu, "Bizim pandemiden önce mezun öğrencilerimize yönelik Sürekli Eğitim Merkezimiz vardı. Orada çocuklarımıza üniversiteye hazırlık kursu veriyorduk. Pandemi nedeniyle merkezimiz kapandı. Çocuklarımızı sahipsiz bırakmadık ve Sürekli Eğitim Merkezimizi 'Trabzonline' ismiyle online eğitim merkezine dönüştürdük. Dün itibarıyla da 440 öğrencimize uzaktan eğitim vermeye başladık. 12 öğretmenimizle birlikte gençlerimizi günde 5 saat canlı ders anlatımıyla üniversite sınavlarına hazırlıyoruz" ifadelerini kullandı.  

ÖZGÜN BİR UYGULAMA 

Başkan Zorluoğlu, uygulamanın önemine de dikkat çekerek, "Özgün bir uygulama. Trabzon'umuza, gençlerimize hayırlı olsun. Her kriz kendi içerisinde fırsatlar oluşturur. Gençlerimiz de bu fırsatları değerlendirerek inşallah üniversite sınavında arzu ettikleri üniversitelere, arzu ettikleri bölümlere yerleşirler. Hepsine başarılar diliyorum" dedi.

Yorumlar (0)
20°
kapalı
banner5
banner10