banner4

banner8

“Tokat yeniden küllerinden doğacak”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Belediye Meclis üyeleriyle birlikte Hıdırlık Sosyal Tesislerinde bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu

BÜYÜKŞEHİRLER 19.03.2020, 01:44
“Tokat yeniden küllerinden doğacak”

2019 Yılında yapılan çalışmalara ilişkin sunum yapan Başkan Eroğlu, genel bütçe, belediye birimleri, personel ve araç parkuru gibi birçok konuda bilgi aktararak, 2020 yılında yapılacak yatırımlar ve çalışmalarla ilgili Meclis Üyelerine bilgilendirme yaptı.

Meclis üyelerine yaptığı konuşmada Ekim ayından bugüne kadar toplam 38 Mahalle’de inceleme yapıp mahalle sakinleriyle buluşarak, mahallelerde 2020 çalışma planı oluşturduklarının altını çizen Başkan Eroğlu, 2020 yılının atılım ve yatırım yılı olacağını belirtti.

ÜRETEN VE YEREL KALKINMAYA DESTEK VEREN ŞEHİR TOKAT

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada; “Bizim bazı temel taşlarımız bulunmaktadır. Bu şehrin ekonomisini, turizmini, tarımını daha da büyütmeliyiz. Bizler, burada doğan insanların yine burada doymasını, huzur ve refah içerisinde yaşamasını sağlamak amacıyla; şehrimizi, turizmde, tarımda, hayvancılıkta geliştirerek, yeni yatırımlarla üretimleri artırarak gelişen bir şehir inşa etme gayretindeyiz. Turizmde, tarımda yeni istihdam alanlarının oluşturulmasında belirlediğimiz hedefleri yakalayacağız.

“İmar Planlaması değil, Şehir Planlaması yapan Tokat” sloganından hareketle, Meclis üyelerimizle birlikte şehir planlamamızı yaparak insanlarımızın yaşamını kolaylaştırmaya, yaşam kalitesini ve refah düzeyini artırmaya yönelik çalışmalara imza atıyoruz. Şehrimizin kent estetiğini önemsiyoruz bunun için vizyon projelerimizle bu şehre ivme kazandıracağız.

Atalarımız "Ot kökünde kurur, kökünde büyür" demişler. 7 Bin yıllık tarihi bir geçmişi bulunan Tokat'ın her alanında yeniden küllerinden doğmasını sağlayarak, hak ettiği değeri kazandıracağız inşallah. Bu anlamda 2020 yılını yatırım yılı ilan ettik. Yapılacak yeni yatırımların, yapacağımız çalışmaların şehrimize hayırlar getirmesini dilerim.

Bu gelişime emek veren, katkı sağlayan tüm hemşerilerimize ve Belediye Meclis üyelerimize teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
banner5