banner4

banner9

banner8

Ordu’da caddeler estetik kazanıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından Altınordu ilçesinde başlatılan kaldırım ve aydınlatma direklerini yenileme çalışmaları devam ediyor.

BÜYÜKŞEHİRLER 24.05.2020, 15:08
Ordu’da caddeler estetik kazanıyor

Korona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşların evlerinde kalmasıyla birlikte boş kalan cadde ve sokaklardaki kaldırım ve aydınlatma çalışmalarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, Zübeyde Hanım Caddesi’nin ardından Kazım Karabekir ve Süleyman Felek Caddesi’nde araç trafiğinin olduğu 1 kilometrelik alanda çalışmalarına başladı.

“ORDU’YU ADETA BİR ŞANTİYE HALİNE GETİRDİK”

Çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ekiplerimiz, sokakların boş kalmasını fırsat bilerek yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Zübeyde Hanım Caddesi’nde bitirilen çalışmaların ardından sıra Kazım Karabekir ve Süleyman Felek Cadde’sine geldi. Buralar Ordu’nun en önemli caddeleri arasında yer alıyor. Bu caddelerimizde toplamda 1 kilometrelik alanda kaldırım ve aydınlatma direklerini yenileme çalışması başlattık. Çalışmaların bitirilmesiyle birlikte sokaklarımız daha güzel bir görüntüye kavuşacak. Ordu’da şehircilik anlamında Avrupa ile yarışacak çalışmaları hayata geçiriyoruz. Şu anda Ordu ili genelinde 214 farklı noktada faaliyet sürdürüyoruz. Ordu’yu adeta bir şantiye haline getirdik, bu anlamda ekiplerimizi gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
14°
açık
banner5
banner10