Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, yapacakları çalışmalarla Adıyaman’da engelleri ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, engellilerin sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunların tüm insanlığın sorunu olduğuna dikkat çeken ADıyaman Belediye Başkanı, Belediye olarak yapacakları çalışmalarla Adıyaman’da engelleri ortadan kaldıracaklarını müjdeledi.

Engelli bireylerin daha rahat bir şekilde yaşamalarına ortam hazırlamanın, üretici olarak topluma kazandırılmalarının belediyelerin en önemli sorumluluklarından bir tanesi olduğunu da sözlerine ekleyen Süleyman Kılınç, “Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz birer parçasıdır. AK Parti hükümetimiz dönemlerinde sağlık, eğitim, evde bakım hizmetleri ve istihdam gibi birçok anlamda ciddi avantajlar sağlanan engelli vatandaşlarımıza Adıyaman Belediyesi olarak biz de hak ettikleri hizmetleri sunmayı amaçlıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın her türlü alanda ulaşılabilirlik ve erişilebilirlik düzeylerini artırmak sadece bizim değil, aslında tüm toplumun görevidir. Bugün engelli vatandaşlarımızın daha rahat koşullarda yaşaması, hayat kalitelerinin artırılması konusunda yapacak olduğumuz her çalışmanın kendimiz, ailemiz, yakınlarımız içinde bir yatırım olduğunu unutmamak gerekir. Unutmayalım ki her sağlıklı birey birer engelli adayıdır. Bu anlamlı günde tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, ömür boyu mutlu bir yaşam dilerim” diye konuştu.