İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ve Uluslararası Yol Federasyonu IRF Global’in birlikte düzenlediği “Kışla Mücadele Çalıştayı” tamamlandı.

İSFALT A.Ş’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalıştay, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Muhammed Şahin’in açılış konuşmasıyla başladı.

7.373 km uzunluğundaki yol ağının alt ve üst yapısının bakımından sorumlu olduklarını kaydeden Başkan Şahin, dünyanın önemli metropollerinden biri olan İstanbul’da, vatandaşların kış aylarını rahat geçirebilmeleri için en modern araç ve malzemeler kullanıldıklarını belirtti.  Alanında en iyi uzmanlarla çalıştıklarını vurgulayan Şahin,   “Yıllardır özenle yürüttüğümüz çalışmalarımıza destek vermek adına, kurum olarak üye olduğumuz ‘Uluslararası Yol Federasyonu-IRF Global’ ile düzenlediğimiz bu platformda, bilgilerimizi birbirimize aktarmayı amaç edindik. Alanında en iyi uzmanlarla etkileşimde bulunularak organize edilen çalıştayın, oluşumunda emeği geçen herkese özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kışla mücadele çalışmalarında inovatif teknolojiler geliştirerek kent yaşamına kolaylıklar kazandıran yöntemlerin anlatıldığı çalıştayda, Helsinki Şehri Bakım Müdürü Ville Alatyppö, Helsinki FINAVIA Havaalanı Bakım Şefi Jani Elasmaa, Uluslarası Danışman Pekka Pakkala, WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Yol Güvenliği Projeleri Yöneticisi Celal Tolga İmamoğlu, İSFALT Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Sönmez, İSBAK Bakım Onarım Müdürü Mahmut Yılmaz ve International Road Federation – IRF Müdür Yardımcısı Magid Elabyad çeşitli temalarda sunumlarını gerçekleştirdi.

Kışla mücadele yönetimi, kentlerde uygulanan en yeni ve en iyi metotlar, yollardaki buzlanmayla mücadele, kışla mücadelede kullanılan teknolojiler ve ekipmanlar konusunda bilgi alışverişinin yapıldığı İSBAK sponsorluğunda gerçekleştirilen “Kışla Mücadele Çalıştayı”nda, İstanbul’un çetin kış şartlarında şehircilik uygulamalarının güvenli şekilde sürdürebilir olması için yapılacak çalışmalar aktarıldı.

Çalıştay, plaket töreni ile sona erdi.

Paylaş